Теофил Петрески прв го подигна крстот од светите води во храмот Св. Кирил и Методиј – Параклис


Теофил Петрески прв го подигна крстот од светите води во храмот Св. Кирил и Методиј – Параклис во Прилеп на денешниот празник Богојавление на Господ Исус Христос.

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи