ВИДЕО – „Вечна ѕвезда“ – cover remix и спот кој што прилепчанката Јана Мрческа го промовираше за 43 роденден на Тоше


Прилепчанката Јана Мрческа денеска во Спомен домот Тодор Проески го промовираше cover remix-от со 5 песни на Тоше и видео спот за истиот по повод 43 роденден на нашата најголема музичка ѕвезда. Песните се на сите јазици на кои Тоше имаше композиции, македонски, српски, италијански и англиски.

Сплетот започнува со песната „Моите бакнежи на твоите бели кошули“, затоа што тоа е песната со која Тоше се проби, а завршува со „The hardest thing“, песната од неговиот последен албум. Јас сум родена после него, но како што се вика каверот „Вечна ѕвезда“, така и мене Тоше ми е ѕвезда водилка низ мојот пат во музиката и ми се секојдневна инспирација не само за тоа колку е тој добар пејач, туку и за тоа колку е тој добар човек. Тој многу помагал, бил и амбасадор на УНИЦЕФ и јас искрено секој ден сѐ повеќе и повеќе му се восхитувам на тоа колку добар човек тој бил“, вели Јана Мрческа, пејачка.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи