Физички напади врз прилепчани – едниот се здобил со тешки телесни повреди

На 24.01.2024 во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола со тешки телесни повреди бил донесен А.Б.(44) од Прилеп, со живеалиште во Битола. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при физички напад.

Истиот ден во 01.50 часот лицето во ОВР Прилеп, Т.Т.(38) од Прилеп пријавил дека околу 00.00 часот пред угостителски објект бил физички нападнат од неколку лица.

СВР Битола работи на расчистување на настаните.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи