Стручен семинар за лиценцирање на џудо судии и џудо тренери, ЏК СЕИШИН активно партиципираше со своите стручни кадри


На 27.01.2024 година во Битола, во организација на ЏФСМ и техничка поддршка од џудо клуб Пелистер Битола , се одржа Стручен семинар за лиценцирање на џудо судии и џудо тренери.

Семинарот го предводеа Томе Јосифоски – Претседател на Судиската комисија, Ѓорѓија Стојанов – Претседател на комисијата за лиценцирање и едукација на џудо тренери и Јован Велески член на комисијата за едукација.

Учество зедоа околу 60 стручни лица ( тренери и судии) од сите клубови членки на ЏФСМ.

Џудо клубот СЕИШИН Прилеп активно партиципираше на овој семинар со своите стручни кадри кои се здобија со сертификати и лиценци за работа за натпреварувачката 2024 година.

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи