Здравко Ристески среќникот за оваа година – 7 година по ред планинарите и велосипедистите вртеа паре во планинарскиот дом „Томе Темелкоски“


Седма година по ред прилепски планинари и велосипедисти во чест на празникот Василица се собираат на планинарскиот дом „Томе Темелкоски“ и вртат паре. Како и претходните години така и оваа година тие го одржаа овој воспоставен обичај. Секоја година тие се се побројни и побројни. Оваа  година имаше над 20 учесници,  а домаќинот и среќникот каде што по 4-ти пат се падна парето беше Здраво Ристески. Нека му е честито и нека го прати среќа.

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи