Двајца прилепчани нападнале полициски службеници при извршување службени дејствија


На 05.02.2024 на ул. „Цане Кузманоски“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода В.Ј. (51) и Р.Ј.(75), двајцата од Прилеп, затоа што  физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По документирање на настанот, против нив ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи