Во интерес на клиентите Авто Контрол и утре 11.02.2024 ќе доделува налепници со ознаката НМК


Налепниците со озната НМК, без кои македонските возила нема да може да патуваат надвор од државата, пристигнаа во станиците за технички преглед доцна викендов. Поради тоа што дел од возачите мора под итно да патуваат во странство, а кај дел од нив тоа е и примарна дејност, Станицата за технички преглед во Прилеп Авто Контрол, како и многу пати досега, како општествено одговорна компанија, излегува во пресрет на нашите граѓани и своите клиенти.

Според насоките од МВР клиентите мора да дојдат со своите возила во станиците за технички преглед и налепниците со ознаката НМК да бидат поставени од страна на стручно лице контролор, во самата станица за технички преглед.

Авто Контрол ги повика оние клиенти на кои што патувањето во странство во овој момент им е неопходно утре 11.02.2024 да дојдат со своите возила во просториите на станицата од 10.00 до 16.00 часот и да добијат налепница со ознаката НМК.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи