Центар за возила Прва Прилеп започнува со доделување на налепниците со ознака НМК


Центар за возила Прва Прилеп започнува со доделување на налепниците со ознака НМК.

1.На сите регистарски таблици кои ја содржат буквената ознака MK се става налепница NMK.

2.На сите регистарски таблици кои Не ја содржат буквената ознака MK се става налепница NMK.

3.Поставувањето на налепниците NMK на постојните регистарски таблици ќе се обвива во станиците за технички преглед од страна овластено лице за вршење технички преглед-контролор.

4.Kaj сите видови на регистарски таблици за (патнички, моторцикли, мопеди, трактори, мобилни машини, приклучни, товарни) – возила.

5.Присуство на возило „ЗАДОЛЖИТЕЛНО“

Согласно постанатите измени и дополнувања на Правилникот за формата и содржината на регистарските таблици сл.293/20 и 114/23 .

Налепниците се набавени и ги има во неограничен број.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи