Во недела во Прилеп традиционален Марш по повод 80 години од Февруарскиот поход


Општинската организација на Сојузот на борци од народноослободителната и антифашистичка војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните продолжувачи од Прилеп во соработка со планинарските друштва од овој град по повод 80 години Февруарскиот поход традиционално организираат МАРШ по врвиците на овој поход.

Се покануваат и информираат сите граѓани кои сакаат да бидат дел од овој марш дека истиот ќе се реализира на 18.02.2024 година со почеток во 7.00 часот на релација: Прилеп ( Меморијален музеј „11 Октомври 1941“ од пред Участакот) – Могила на Непобедените ( со автобуси ) – Дуна нива – Манастир Свети Димитрија кај с. Селце.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи