Во Прилеп уапсено е лице со метадони, шприцеви, дијазепам…

Во Прилеп на улицата „Крсте Петков Мисирков” при претрес на А.П. (39) од Прилеп  припадниците на полицијата пронашле и одзеле шишиња метадон, шприцеви со игли, ампули дијазепам…

Лицето е приведено во полициска станица Прилеп и по документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи