„Љубов и вино“ – манифестација по повод празникот Св. Трифун и Денот на вљубените

По повод 14 февруари – празникот св. Трифун и Денот на вљубените во 18.00 часот во киното Мис Стон, ЦК „Марко Цепенков“- Прилеп  ќе се одржи манифестацијата „Љубов и вино“, на која со стихови за љубовта и виното ќе се претстават поети од нашиот град, членови на Клубот на литературни творци – Прилеп.

Со музички точки манифестацијата ќе ја зборгат ученици од музичкото училиште „Ордан Михајлоски- Оцка“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи