ВК „ИЛИНДЕН“ – Прилеп единствен клуб кој освои награди во 3 дисциплини екипно и 6 награди поединечно, на државно ниво


Велосипедскиот Клуб  „ИЛИНДЕН“ од Прилеп е единствен клуб кој освои награди во три различни дисциплини екипно и дури шест награди во поединечна конкуренција, на денешното прогласување на најдобрите велосипедисти и клубови за 2023 година од страна на Велосипедска Федерација на Македонија.

– В.К. ИЛИНДЕН од Прилеп ЕДИНСТВЕН КЛУБ кој освојува НАГРАДИ во ТРИ различни Дисциплини ЕКИПНО, Роад, Планински велосипедизам, Вело Крос и ШЕСТ во Поединечна Конкуренција !!!

– АНДРЕЈ МАЏОСКИ – ШАМПИОН во МТБ, Второ место во Роад и Трето во Вело Крос во Јуниорска Категорија;

– КОНСТАНТИН КОСТОСКИ – ШАМПИОН во Роад, Втор во Вело Крос во Категорија Кадетти;

– НИКОЛА РИСТЕСКИ – Трето место во Вело Крос во Кадети;

– В.К & Сервис ИЛИНДЕН – ВТОРО место во Велос Крос (севкупно), ВТОРО место во РОАД (младински конкуренции) и ТРЕТО место во Планински Велосипедизам (севкупно)!!!

БЛАГОДАРНОСТ до СИТЕ кои помогнаа да се Остварат овие ГОЛЕМИ Резултати, ЧЕСТИТО на ЈУНАЦИВЕ кои неуморно работат за да се постигнат би рекол ИСТОРИСКИ РЕЗУЛТАТИ ,уште Безброј Успеси во Иднина на имате/ме !!!

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи