Членовите на ВК „Sky riders bike“ – Прилеп први на државно ниво во сенионири и јуниори и 2 место екипно, во спуст downhill


Даунхилците од Прилеп- членови на ВК „Sky riders bike“, денес на годишното прогласување на најдобрите велосипедисти за 2023, во организација на Велосипедската Федерација на Македонија, во конференциската сала на Олимпискиот комитет, добија признанија за постигнатите значителени резултати.

1 место сениори

Александар Стојкоски

1 место јуниори

Стефан Јосифоски

3 место јуниори

Стефан Јошески

2 место екипно !

Честитки за постигнатите резултати, да посакаме уште поуспешна сезона и учество на повисок ранг на натпревари и промоција на овој млад спорт !

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи