Прилепчанка тешко повредена во Скопје откако некој со електричен тротинет удрил во неа, па избегал

Дваесет и петгодишна прилепчанка е тешко повредена откако била удрен од електричен тротинет.

„На 19.02.2024 во 07.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, електричен тротинет удрил во А.Д.(25) од Прилеп и го напуштил местото. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Д., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ “, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи