Тешко повреден пешак во Прилеп откако го удрил автомобил, возачот избегал

На 19.02.2024 во 10.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Беровска“ во Прилеп, патничко возило удрило во пешакот Д.Ч.(75) од Прилеп и го напуштило местото.

„Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница Прилеп“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи