Приведени крадци во Прилеп

На 22.02.2024 во 03.10 часот на ул.„Васко Карангелески“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Д.Џ.(36) и Ќ.Ш.(42), двајцата од Прилеп.

Тие биле затекнати при извршување на кражба во здравствена установа во Прилеп и кај нив биле пронајдени метални и остри предмети.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на настанот против нив ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи