Продолжува реконструкцијата на патот од Порта до Мечкин Камен

Благодарение на поволните временски услови, денес продолжи реконструкцијата на патниот правец од м.в. Порта до м.в. Мечкин Камен. Со асфалтирање и реконструкција на погоренаведениот пат ќе се добие комплетно функционална целина и одлични услови за одржување на светските и државните првенства во параглајдерство и змајарство.

И оваа година продолжуваме уште посилно со реализација на дадените ветувања. Патната инфраструктура е битна компонента за град на историја како Крушево, град кој е насочен кон развој на туризмот и подобрување на условите за живеење на моите сограѓани. Ќе докажеме дека сме најдобри!“, истакна градоначалникот на Крушево, Томе Христоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи