Сребро и бронза за ЏК Прилеп на Државните првенства за помлади пионери и јуниори

На 25.02.2024 во Прилеп се одржаа Државните Првенства во џудо за помлади пионери и јуниори. На овие првенства учество зедоа околу 160 натпреварувачи од 15 џудо клубови од нашата држава.

ЏК Прилеп- Прилеп зеде учество со 2 натпреварувачи а освоени се вкупно 2 медали ( 1 сребрен и 1 бронзен).

1. МАРИЈА Марковска 3 то место
2. Марко Марковски 2-ро место

Џудо клубот Прилеп продолжува со припреми за наредните државни првенства.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи