16 медали за ЏК СЕИШИН на Државните првенства за помлади пионери и јуниори


На 25.02.2024 во Прилеп се одржаа Државните Првенства во Џудо за помлади пионери и јуниори во машка и женска конкуренција. Првенствата беа во техничка организација на ЏК СЕИШИН -Прилеп и се одвиваа во одлични услови и атмосфера каква што доликува за еден ваков настан. На овие првенства учество зедоа околу 160 натпреварувачи од 15 џудо клубови од нашата држава.

ЏК СЕИШИН Прилеп зеде учество со 23 натпреварувачи а освоени се вкупно 16 медали ( 5 златни, 4 сребрени и 7 бронзени).

Резултати поединечно:

 

Помлади пионери-ки:

1. Софија Ѓорѓиеска 1 во место
2. Матеја Николоска 1 во место
3. Дила Пупаловиќ 1 во место
4. Ангел Стојковски 1 во место
5. Леон Мојсоски 2 ро место
6. Елдина Пупаловиќ 2 ро место
7. Бисера Цветкоска 2 ро место
8. Мила Здравеска 3 то место
9. Владан Стрезоски 3 то место

Јуниори-ки:

10. Михаил Стојановски 1 во место
11. Теа Настоска 2 ро место
12. Елеонора Илиоска 3 то место
13. Кристина Мантароска 3 то место
14. Мартина Јанкоска 3 то место
15. Никола Магдески 3 то место
16. Михаил Димоски 3 то место

Одлични борби прикажаа и останатите кои не успеаја да изборат место на пиедесталот. Џудо клубот Сеишин е задоволен со освоените резултати и продолжува со активности и настапи во следниот период.

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи