ВИДЕО – Прилепчаните „Dance studio New Generation“ ПОБЕДНИЦИ на „INTERNATIONAL DANCE OPEN BELGRADE“


Прилепскиот танцов клуб „Dance studio New Generation“ се севкупни победници на реномираниот меѓународен натпревар „INTERNATIONAL DANCE OPEN BELGRADE“.

Зедовме учество во повеќе категори во Хип Хоп, Стрит Денс и др. Имаме 4 први места во формаци, едно 2 место. Имаме две први места во хип хоп соло, едно прво место во стрит денс и две први места во опен категорија. Исто така имаме едно прво место во дуо стрит денс и многу други високи позици. Си дојдовме дома со 4 пехари и многу медаљи.

На Гала Вечер влеговме со две наши точки Соло хип хоп Магдалена Еленоска и Формација 048 D.S.N.G. Прогласени сме на второ место за Најдобар клуб од 46 клубови во конкуренција, добивме голем пехар.

Прогласени сме за најдобра формација или победничка формација 048 D.S.N.G за најдобра формација во гала вечер во конкуренција од 20 точки“, вели тренерот Оливер Богојевски.

Во видеото подолу како изгледаше дел од атмосферата на фестивалот.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи