Прилепчанец го нарушил јавниот ред и мир и со стаклен предмет повредил сограѓанин

На 25.02.2024 во ОВР Прилеп, К.С.(44) од Прилеп пријавил дека на ул.„Кеј 9 Септември”, И.Б.(47) од Прилеп го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и кршење на стаклени предмети, при што го повредил и него со стаклен предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи