Вооружен грабеж во банка во Скопје

Facebook
Twitter
Email
Print

Вооружен грабеж утринава се случил во банкарска експозитура во скопската населба Илинден, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР).

Напаѓачот, како што соопшти МВР, влегол во банката и со закана со огнено оружје зел пари од вработените.

Настанот бил пријавен во Секторот за внатрешни работи (СВР) Скопје во 10:26 часот, а во моментов се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Грабежот се случил во експозитура на Халк банка, а напаѓачот побегнал од местото.

Според првичните информации, одземена е поголема сума на пари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи