Кривична за прилепчани поради несовесно работење во службата

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.С.(58), Н.Т.П.(40) и Т.Ч.(57), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“.

Пријавените, во својство на претседател и членови на комисијата за трансформација на работен однос при општина Битола, не извршиле проверка на барањата за трансформација на работно место.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи