ВИДЕО – ООУ „Климент Охридски“ со поддршка за лицата со ретки болести и нивните семејства


Ретките се силни! Ретките се горди! Ретко е да си редок!

Ученици од ООУ „Климент Охридски“ и посебните паралелки заедно со наставниците од ООУ „Климент Охридски“ се вклучија во поддршката и подигнување на јавната свест за проблемите и предизвиците со кои се соочуваат лицата со ретки болести и нивните семејства со неколку свои активности.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи