Тешка сообраќајна несреќа кај Плетвар, сообраќајот во прекин во двата правци

Од Центарот за управување со кризи известуваат дека поради тешка сообраќајна несреќа, на патниот правец Градско-Прилеп кај Плетвар, сообраќајот е во прекин во двата правци од 14:15 часот.

Повеќе детали подоцна во текот на денот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи