Liquor Store Prilep – утре се отвора најснабдената продавница за алкохолни и безалкохолни пијалоци во регионов


Во домот „Спиро Забрчанец“, на улица „Егејска во Прилеп, утре сабота 02.03.2024, се отвора Liquor Store Prilep, најснабдената продавница за алкохолни и безакохолни пијалоци во регионов.

Тука може да ги најдете сите видови на вина од Македонија од брендовите Тиквеш, Бовин, Камник, винарија Лазар, винарија Имако, Стоби, Далвина, како и голем број на француски, италијански и шпански вина.

Љубителите на пивото ќе може да си набават голем број на чешки, германски, дански, белгиски, мексикански и други видови на пива од странство.

Секако тука е и целокупниот асортиман на пијалоци од домашните пивари, Скопска и Прилеска пиварница. Потоа брендовите на Кожувчанка, Вива соковите, Браво, Санпелегрино и многу други.

Во Liquor Store Prilep ќе ги најдете и најпознатите светски видови на виски, џин, вотка, коњаци и други жестоки алкохолни пијалоци.

Тука за вас се и разни видови на пури, кондиторски производи и грицки како додаток додека уживате во некој од пијалоците.

Liquor Store Prilep ве очекува со најдобрата понуда!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи