Целосно затворен „стариот пат“ од Прилеп за Битола поради градежни активности

Поради започнување на градежни активности на проектот за санација на трупот на патот кај мостот на реката Шемница на државниот пат Р1101, делница Прилеп-Битола, од денеска 4 март 2024 година, целосно затворање ќе има на делницата во местото на градилиштето.

За овој проект одобрение за времена измена на режимот на сообраќај за време на санацијата на мостот е издадено од Министерството за транспорт и врски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи