72 санкционирани возачи на територија на СВР Битола за брзо возење – 11 во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (07.02.2024) во период од 14-20 часот продолжи со акциските контроли во областа на сообраќајот при што изречени се 72 санкции за непочитување на брзината на движење и тоа 25 мерки во Битола, 11 во Прилеп ,19 на подрачје на Ресен, 12 санкции на подрачје на Македонски Брод, 3 Крушево и 2 санкции Демир Хисар.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи