13 медали за ЏК Сеишин – Прилеп на државните првенства за деца и кадети/ки


На ден 10.03.2024 во Прилеп се одржаа државните првенства за деца и кадети/ки. ЏК-Сеишин Прилеп настапи со 21 натпреварувач, а освоени се тринаесет медали (пет златни, три сребрени и пет бронзени).

Резултати поединечно:

Деца:

1.Елдина Пупаловиќ 1-во место.

2.Бисера Цветкоска 1-во место.

3.Сара Аџиоска 2-ро место.

4.Нарин Ристемоска 2-ро место.

5.Владан Стрезоски 1-во место.

6.Димитар Магдески 3-то место.

Кадети/ки:

1.Михаил Стојановски 1-во место.

2.Борис Џагадуроски 1-во место.

3.Мартин Петкоски 3-то место.

4.Тамара Илиоска 2-ро место.

5.Теодора Илиоска 3-то место.

6.Елеонора Илиоска 3-то место.

7.Теа Настоска 3-то место.

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи