5-медали за ЏК-Санкаку на државните првенства за деца и кадети/ки што се одржаа во Прилеп


На ден 10.03.2024 во Прилеп се одржаа државните првенства за деца и кадети/ки. ЏК-Санкаку Прилеп настапи со 6 натпреварувачи а освоени се 5-медали (еден златен, еден сребрен и три бронзени).

Резултати поединечно:

1.Бисера Јовеска 1-во место.

2.Андреа Митреска 3-то место.

3.Ана-Марија Конеска 3-то место.

4.Габриел Илиоски 2-ро место.

5.Христијан Бунески 3-то место.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи