Крводарителска акција по повод Меѓународниот ден на крводарителството во Прилеп

По повод Меѓународниот ден на крводарителството, 17-ти март, Општина Прилеп во соработка со Црвениот крст на Република Македонија – Општинска организација Прилеп, организира крводарителска акција во среда на 13 март.

„Ги повикуваме сите граѓани кои се во можност да даруваат крв и да спасат нечиј живот, оваа среда од 09.00 до 14.00 часот во просториите на Општина Прилеп да се приклучат на оваа крводарителска акција“, велат од Општина Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи