15 медали за џудистите на „Пролетер“ на Државното првенство за деца и кадети/ки Прилеп 2024


Џудистите на „Пролетер“ освоија 15 медали на Државното првенство за Деца и Кадети/ки Прилеп 2024 и тоа 6 златни, 5 сребрени и 4 бронзени.

Златни медали освоија :

Ведран Цветкоски.

Матеј Костоски

Лука Спиркоски

Владимир Милчиноски.

Нина Николоска

Галина Гешоска

 

 

 

 

 

 

Сребрени медали освоија :

Илија Јошески

Петар Насески

Стефан Николоски

Анастасија Здравеска и

Калина Мицеска

 

 

 

 

Бронзени медали освоија :

Алексеј Горески

Стефан Јосифоски

Димири Џокоски

Валентина Вашареска

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи