Прилепчанец се заканувал со пиштол

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Ј.(34) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 12.12.2023 на ул. „Тризла“ во Прилеп, пријавениот со пиштол упатил закани кон Е.А..

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи