Прилепчаните Матеј Чатлески и Ице Трајкоски дел од настанот „ЧЕЛИЧНА ТУПАНИЦА“ во Тирана, Албанија


Настанот „ЧЕЛИЧНА ТУПАНИЦА“ во Тирана, Албанија, закажан на 22 март 2024 година, претставува вистинско боксерско воодушевување. Ова е момент кога тројца македонски боксери ќе настапат во рингот со цел да го докажат својот потенцијал. Ице Трајкоски ќе се бори во својата петта професионална борба против боксер од БиХ, додека дебитантите Тоше Цветков и младиот перспективен боксер Матеј Чатлески ќе се појават за првпат во професионалниот ринг, спремни да ја покажат својата боксерска умешност и талент.

„Ова е шанса на сите македонски боксери да го покажат својот потенцијал и да чекорат во добра професионална кариера. Сите боксери се во одлична форма, очекуваме борби полни со експлозивни акции. По настанот, планираме да организираме неколку боксерски ревии во Македонија, со што ќе продолжиме да ги презентираме нашите титани во рингот со цел да ги внесеме во фокусот на вниманието на публиката“, истакна Дарко Чатлески секретар и менаџер на Про Бокс Македонија.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи