Сообраќајот на патот Прилеп – Витолиште се одива по една лента

Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп – Витолишта, на потегот од селото Штавица кон селото Бонче се одвива наизменично, по една лента, соопшти АМСМ.

Поради одрон на камења, во текот на вчерашниот ден сообраќајот беше во целосен прекин.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи