Физичкото насилство стана секојдневие – нови физички напади во Прилеп и прилепско

Физичкото насилство станува секојдневие за Прилеп и прилепскиот регион. Се повеќе и повеќе прилепчани го користат физичкото насилство за решавање на меѓусебните проблеми. Така само во текот на вчерашниот ден имаме 2 нови случаи на физичко насилство.

Имено, на 11.03.2024 во 12.20 часот во ОВР Прилеп, Х.О.(25) од Прилеп пријавил дека бил физички нападнат од неговиот сосед С.М..

lementor-template id=”76269″]

Истиот ден во ОВР Прилеп, М.Н.(55) од с.Канатларци, прилепско, пријавил дека бил физички нападнат од З.Н. од с.Клепач. 

Од СВР Битола велат дека се преземаат мерки за расчистување на настаните.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи