ВИДЕО – Прекрасна изведба на песната „О Јано, Јано“ од страна на учениците во „Климент Охридски“ и здружението „Преродба“


Спој на младоста и искуството. По повод празниците што доаѓаат, женскиот хор од нашето училиште и здружението „Преродба“ од Прилеп направија спој на гласовите преточена во прекрасна изведба на Македонската песна „О Јано, Јано“.

Здружението Преродба постои од 2006 год и е оформено од жени ентузијасти кој нивното мото е да помагаат во повеќе свери во секојдневниот живот. Тие учествуваат во многу манифестации и настани, како и во многу хуманитарни акции, помош на социјални семејства,помош на семејства на деца со посебни потреби. Голема благодарност до нив и се надеваме на уште поголема соработка во иднина“, велат од ООУ „Климент Охридски“.

Погледнете ја и уживајте во прекрасна изведба.

 

 

Спој на младоста и искуството☺️

По повод празниците што доаѓаат, женскиот хор од нашето училиште и здружението “Преродба” од Прилеп направија спој на гласовите преточена во прекрасна изведба на Македонската песна “Јано”

Здружението “Преродба” постои од 2006 год и е оформено од жени ентузијасти кој нивното мото е да помагаат во повеќе свери во секојдневниот живот.
Тие учествуваат во многу манифестации и настани,како и во многу хуманитарни акции,помош на социјални семејства,помош на семејства на деца со посебни потреби…

Голема благодарност до нив и се надеваме на уште поголема соработка во иднина☺️☺️
Уживајте.

Posted by ООУ” Климент Охридски”-Прилеп on Четврток, 14 март 2024

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи