Претставата „Стапица за глувци“ вечерва во театар „Војдан Чернодрински“

Љубителите на театарската уметност вечерва ќе може да уживаат во претставата „Стапица за глувци“ на прилепскиот театар.

Претставата е со почеток од 19:30 часот, во театарот „Војдан Чернодрински“.

Влезници може да се резервираат на телефон 076 442 378, или пак на билетарата во театарот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи