Две трети места за ЏК СЕИШИН на 23 Меѓународен меморијален  Турнир во џудо “Ненад Цветковиќ – Цвеле” во Ниш

На 16.03.2024 во Ниш Србија се одржа 23 Меѓународен меморијален  Турнир во џудо “Ненад Цветковиќ – Цвеле” во организација на ЏК Ниш од Ниш. На овој турнир настапија  375 натпреварувачи од 43 клубови од 5 држави во многу силна конкуренција по возрасни и тежински категории.

Џудо Клубот СЕИШИН -Прилеп зеде учество со 7 натпреварувачи, а освоени се 2 бронзени медали и тоа:

  1. БИСЕРА ЦВЕТКОСКА 3-то место
  2. ТАМАРА ИЛИОСКА 3-то место.

Останатите натпреварувачи, Теодора Илиоска, Мила Здравеска, Владан Стрезоски,  Ване Ацески и Арсениј Димески прикажаа добри борби и дел од нив, иако оставарија и неколку победи, сепак не успеаја да изборат место на пиедесталот.

ЏК СЕИШИН -Прилеп продолжува со тренинзи и активно ќе се подготвува за идните државни и меѓународни првенства.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи