Прилепчанец два пати нападнат во ист ден

На 18.03.2024 во 00.20 часот во ОВР Прилеп, Т.Д.(50) од Прилеп пријавил дека во царински терминал на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп бил физички нападнат од Б.Б. и уште едно лице.

Подоцна, според пријавеното, на ул.„Борка Влачарот“ во Прилеп, Б.Б. заедно со Х.З. и И.Б. повторно го нападнале него и неговиот брат З.Д..

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на настанот, по што против учесниците ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи