Повторно физички напади во Прилеп

На 18.03 2024 во ОВР Прилеп, Ф.И.(25) од Прилеп пријавил дека во Старата чаршија, тој и В.И.(27) биле физички нападнати од Х.Т. и уште три лица.


Истиот ден во ОВР Прилеп, 58 – годишна жена од прилепско село пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг М.Р..

Се преземаат мерки за расчистување на настаните.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи