Жител на Кривогаштани со своето возило го попречувал сообраќајот во Прилеп и агресивно се однесувал


На 19.03.2024 во 14.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Јоска Јорданоски“ во Прилеп, З.Ч.(51) од с. Кривогаштани со своето возило го попречил нормалното одвивање на сообраќајот и го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување. По документирање на настанот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи