73 годишна прилепчанка нападната и ограбена во својот дом


На 20.03.2024 во 03.30 часот во Полициската станица Прилеп, Ц.Т.(73) од Прилеп пријавила дека три лица влегле во нејзиниот дом во Прилеп и одзеле пари и други предмети, а откако ги забележала едното од нив физички ја нападнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи