Акатист на Пресвета Богородица и благословување на петтолебие во црквата Свето Благовештение


Од денеска па секој нареден петок во следните 4 недели во прилепските храмови ќе има Акатист кон Пресвета Богородица и благословување на петтолебие.

Еве како беше денеска на првиот Акатист во црквата Свето Благовештение во Прилеп.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи