Да и помогнеме на Дијана од срце


Да и помогнема на 37 годишната Дијана Т. која има ретка болест Neuromielitis optica. За лекување потребни се 50.000 евра. Благодарение на хумани луѓе досега се собрани 20.000 евра, потребни се уште 30.000. Болеста зема замав и веќе таа започнува да го губи видот. Да ја покажеме нашата хуманост.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи