Уште една впечатлива победа за прилепчанецот Ице Трајкоски на боксерскиот спектакл „ЧЕЛИЧНА ТУПАНИЦА“


Македонски боксер Ице Трајкоски одбележа уште една впечатлива победа во својата професионална кариера. На боксерскиот спектакл „ЧЕЛИЧНА ТУПАНИЦА“, што се одржа во Тирана, Албанија на 22 март, Трајкоски доминираше во својата петта професионална борба.

Во првата рунда од борбата, Трајкоски ја покажа својата моќ и вештина, завршувајќи ја борбата со ТКО (технички нокаут) против Џорџе Мацура од Босна и Херцеговина. Со оваа победа, Трајкоски потврди дека е во одлична форма и подготвен за идните настани.

Следниот професионален настан на дебитантите Тоше Цветков и Матеј Чатлески ќе се одржи на 30.04.2024 во Скадар, Албанија.

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи