Здрав и жив е пронајден е 34 годишнот прилепчанец Лазе Ристески по кој се трагаше повеќе од 24 часа


34 годишнот прилепчанец Лазе Ристески, лице со посебни потреби, попладнево е пронајден во близина на црквата Свето Благовештение во Прилеп од страна на Деан Гулески граѓанин кој го познавал Лазе и семејството кое се грижи за него.

Ристески го напуштил својот дом вчера утрината 6 часот од кога му се губи секоја трага се до денес.

Неговиот старател Мирјана Ристеска им се заблагодарува на сите медиуми и сите граѓани кои се вклучија во неговата потреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи