Потребна е итна помош – Исчезнат е 34 годишниот прилепчанец Лазе Ристески, домот го напушта утрово во 6 часот од кога му се губи секоја трага


Лазе Ристески, лице со посебни потреби, го напушта домот утрово облечен по долни плави тренерки, во влечки и носи црвен ранец и од тогаш му се губи секоја трага . Живее на адреса „Никола Петров Русинки“ бр. 40.

Неговото семејство и пријателите го бараат цел ден, но не можат да го пронајдат, а сега се извесени и сите надлежни органи и полицијата.

Секој оној кој може да има било каква иноформација за ова лице може да се јави на телефонскиот број : 077-791-460.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи