Во петок втор акатист и ново предавање на тема „Воскресение и живот“ во црквата Св. Кирил и Методиј – Параклис


По повод големиот велигденски пост секој петок на вечерната богослужба се пее акатистот на Пресвета Богородица и се осветува петтолебие за здравје и спасение на верниот народ. И овој петок храмот Свети Кирил и Методиј од Прилеп ги покануваат сите верници откако ќе заврши вечерната богослужба да присуствуваат на новото предавање на тема „Воскресение и живот“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи