Прилепчанец сакал да помине на граница со некомплетна патна исправа

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против Д.Ј.(33) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На 02.12.2023 на Граничниот премин Меџитлија, при пасошка контрола било констатирано дека евидирал на стоп листа со мерка недозволен излез, а при дополнителна проверка било констатирано дека недостасуваат шест страни од патната исправа.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи